Divadlo o Janu Zrzavém

Divadelní představení o Janu Zrzavém "Kouzelník, který uměl namalovat duši" je scénickou koláží, v níž se živé herecké vstupy prolínají s hudbou, projekcí a krátkými filmy. Ve scénáři jsou zastoupeny autentické texty Jana Zrzavého, Jaroslava Seiferta, Otakara Štorcha-Mariena, Ludmily Jiřincové a dalších jednajících postav. Délka představení je cca 70 minut. Divadlo bylo napsáno a nastudováno ke 120. výročí narození Jana Zrzavého. Premiéra se konala v Krucemburku přesně v den 120. výročí malířova narození dne 5. 11. 2010.

Společnost Jana Zrzavého uspořádala postupně od podzimu 2010 divadelní představení o Janu Zrzavém v řadě míst: v Krucemburku, v Okrouhlici, v Hlinsku, ve Vodňanech, v Praze v paláci Adria, na hradě Lipnici, v Chotěboři, na zámku ve Žďáru nad Sázavou, v Praze-Suchdole, v Sobíňově, v Prostějově v Muzeu Prostějovska, v Hradci Králové, v Havlíčkově Brodě, v Brně, opakovaně v Krucemburku, v kapucínském klášteře v Praze na Loretánském náměstí, v Salesiánském středisku v Praze-Kobylisích, ve Ždírci nad Doubravou, v Přibyslavi, opakovaně v Chotěboři, v Benediktinském klášteře Rajhrad, v Chrudimi, v Olomouci  a v Národním muzeu v Praze, opakovaně ve Žďáru n. S. a v Ostravě (viz fotogalerie). Po uvedených 26 úspěšných představeních se nám ozývají další zájemci.

Stanislav Michek, představitel hlavní role, obdržel za herecké ztvárnění role Jana Zrzavého "CENU MĚSTA CHOTĚBOŘE ZA KULTURNÍ POČIN ROKU 2012".

 

Program představení

V příloze si můžte prohlédnout program představení "Kouzelník, který uměl namalovat duši", jež bylo uvedeno v Brně dne 13. 10. 2012.

Program z představení v Brně.doc (1,1 MB)